Apbalvoti Latvijas Literatūras gada balvas 2020 laureāti

Ceturtdien, 2020. gada 30. aprīlī, Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) balvu pasniegšanas Literatūres raidījumā kanālā LTV1 tika atklāti un apbalvoti Latvijas Literatūras gada balvas 2020 laureāti piecās kategorijās, sveikti speciālbalvas ieguvēji – dzejniecei Montai Kromai veltītā “Punctum” literatūras festivāla “Monta. Tu. Monta. Es.” veidotāji –, kā arī godināts Latvijas Literatūras gada balvas – mūža balvas – ieguvējs, rakstnieks Juris Zvirgzdiņš.

Latvijas Literatūras gada balvas ekspertu komisijas gala balsojumā par LALIGABA balvas ieguvēju nominācijā “Labākais dzejas darbs” atzīts Jāņa Vādona dzejoļu krājums “Klusuma forma”, kas nācis klajā apgādā “Pētergailis”, redaktors – Artis Ostups; vairāk par autoru un darbu lasāms šeit.

Nominācijā “Labākais prozas darbs” laurus plūca Ingas Gailes romāns “Skaistās”, kas izdots apgādā “Dienas Grāmata”, redaktore – Gundega Blumberga; vairāk par autori un darbu lasāms šeit.

 Nominācijā “Labākais ārvalstu literatūras tulkojums” triumfēja Ulža Bērziņa no seņspāņu valodas latviskotais varoņepus “Dziesma par manu Sidu”, ko izdevis apgāds “Neputns”, zinātniskais redaktors Dens Dimiņš, literārā redaktore Ingmāra Balode; vairāk par tulkotāju un viņa veikumu lasāms šeit.

 Nominācijā Labākais oriģinālliteratūras darbs bērniem” par balsojuma līderi kļuva Viestura Ķerus grāmata Meža meitene Maija”, ko izdevis apgāds “Liels un mazs”, grāmatas redaktore – Inese Zandere, mākslinieciskā redaktore – Rūta Briede; vairāk par autoru un grāmatu lasāms šeit.

Nominācijā “Spilgtākā debija” par daudzsološāko pieteikumu Latvijas rakstniecībā šogad tika atzīts Rvīna Vardes prozas krājums “Kas te notiek”, kas nācis klajā “Jāņa Rozes apgādā”, redaktore – Renāte Punka; vairāk par autoru un grāmatu – šeit.

Latvijas Literatūras gada balva ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā, tas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu autoriem par izcilākajiem darbiem, kuri gada laikā publicēti Latvijas rakstniecībā. Kā katru gadu, pasākuma norisi atbalstīja arī lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” iniciators “Baltic International Bank”.

Par balvas norisi rūpējas un to kopīgi organizē: Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Rakstnieku savienība.