“Bibliotēka” aicina piedalīties foto konkursā 2020. gada kalendāra veidošanai

Projekts “Bibliotēka” izsludina foto konkursu, aicinot foto entuziastus profesionāļus piedalīties 2020. gada kalendāra veidošanā un iesūtīt fotogrāfijas, kurās redzamas Latvijas bibliotēkas. Konkursam var pieteikties elektroniski līdz 7. jūnijam, aizpildot pieteikuma formu. Darbus konkursam var iesūtīt līdz 21. jūnijam (ieskaitot). Skaistāko bilžu autors balvā saņems jauno GoPro HERO7.

NOLIKUMS

Konkursa mērķis ir iedibināt tradīciju ikgadēja mākslinieciski augstvērtīga kalendāra veidošanai, kura izveidē iesaistīta sabiedrība un tā saturs popularizē latviskās kultūras vērtības. Kalendāru gadu mijā saviem klientiem un sadarbības partneri Latvijā un ārvalstīs dāvinās projekta “Bibliotēka” iniciators un ilggadējs Latvijas literatūras mecenāts “Baltic International Bank”.

Tēma “Bibliotēka” izvirzīta pirmā kalendāra veidošanai. Bibliotēka, gluži tāpat kā katra grāmata, ir mākslas objekts. Tā ir ne vien grāmatu krātuve, bet arī sava laikmeta liecība par tajā dzīvojošajiem cilvēkiem, viņu radīto vidi un kultūras vērtībām.

“Jau šogad esam radījuši īpašu kalendāru. Tajā ar Vatikāna Apustuliskās bibliotēkas atļauju izmantotas ilustrācijas no grāmatas-albuma “Terra Mariana. 1186–1888”,” stāsta “Baltic International Bank” stratēģiskās plānošanas pārvaldes vadītāja Jekaterina Kuzņecova. “Mums ir svarīgi veicināt mūsu valsts kultūrvēsturisko vērtību  saglabāšanu un to pārmantojamību. Tāpēc meklējam veidus, kā varam iesaistīt sabiedrību un izglītot mūsu klientus, sadarbības partnerus un svarīgās ietekmes puses. Vienlaikus tā būtu arī jauna tradīcija, kā arī iespēja akcentēt tās sabiedriskās jomas, kurās banka veic investīcijas. Tā, piemēram, savulaik banka atbalstīja mākslinieka Ilmāra Blumberga grāmatu “Es nemiršu”, un viņa darbi līdz ar to ir ieguvuši arī citu formu – tie rotā bankas klientu kartes. Tagad, līdz ar projekta “Bibliotēka” tapšanu, mums ir iespēja savu darbu veidošanā iesaistīt arī plašāku sabiedrību,” uzsverot, ka pieturoties pie latviešu tautas ticējuma, ragavas jākaļ vasarā, bet rati jātaisa ziemā, projekts “Bibliotēka” maiju sāk ar gatavošanos Jaungada svinībām.

Lai piedalītos foto konkursā, dalībniekam ir jāuzņem un jāiesūta 3-15 fotogrāfijas par kādu no tēmām: “21. gs. bibliotēka”; “Lauku bibliotēka” vai “Mana bibliotēka”. Darbus var iesniegt līdz 2019. gada 21. jūnija plkst. 23.59, elektroniski, sūtot uz e-pastu [email protected] ar norādi “Fotokonkursam”. Vairāk par dalību iespējams lasīt konkursa nolikumā.