jauno_rakstnieku_konkurss

“Bibliotēka” aicina un Jauno rakstnieku konkursa noslēguma pasākumu

Pēc vairāk kā gadu ilga konkursa procesa ir pieņemts lēmums par to, kurš jaunais autors kļūs par projekta “Bibliotēka” Jauno rakstnieku konkursa laureātu. Uzvarētāja vārds tiks paziņots konkursa noslēguma pasākumā Latvijas Nacionālās bibliotēkas “Draugu telpā” 7. aprīlī plkst. 16:00. Klātienes pasākuma norisi būs iespējams vērot tiešsaistē.

No kopā 122 cilvēkiem, kas sākotnēji pieteica savu dalību, Jauno rakstnieku konkursa finālā šobrīd piedalās divi romānu autori – Karīna Šterna ar darbu “Jūras granātābols” un Toms Deimonds Barvidis ar darbu “Zaļā Dzīle”. Trešais finālists Hroms ar darbu “Mūsu klases aizlidojums” no dalības ir brīvprātīgi atteicies un uz konkursa galveno balvu vairs nepretendē.

“Šo brīdi esam gaidījuši ilgi – gan konkursa dalībnieki, gan mēs paši, gan arī mūsu projekta “Bibliotēka” sekotāji,” komentāru sniedz projekta “Bibliotēka” idejas autore un iniciatore Jekaterina Belokoņa. “Izdevniecības “Dienas Grāmata” redaktori, kuri veido konkursa ceturtās kārtas žūriju, pagājušā gada nogalē mums sagādāja pārsteigumu, lūdzot autoriem nostrādāt darbus un iesniegt tos atkārtotai vērtēšanai pēc trīs mēnešiem. Šis lēmums bija negaidīts, toties ļoti noderīgs un arī loģisks. Rezultātā esam krietni pārliecinātāki par abu fināla darbu literāro kvalitāti. Lai arī konkursa uzvarētājs būs tikai viens, ceram, ka pie lasītājiem laika gaitā nonāks abas grāmatas.”

Uz Jauno rakstnieku konkursa noslēguma pasākumu tiks aicināti visi bijušie un esošie konkursa dalībnieki, sadarbības partneri un organizatori. Citiem interesentiem pasākuma norisi būs iespēja vērot tiešsaistes translācijā sociālajā tīklā Facebook.

Konkursa rezultātā tiks izdots viens iepriekš nepublicēta autora romāns. Darbs tiks izdots ar ilggadēja latviešu literatūras mecenāta “Baltic International Bank” finansiālu atbalstu 3000 EUR apmērā. Uzvarētājs saņems arī apmaksātu publicitāti savam pirmajam romānam projekta “Bibliotēka” ietvaros, kā arī iespēju vienu mēnesi pavadīt Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā (SRTM) Ventspilī.

Konkursa sadarbības partneri: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Sabiedrisko mediju portāls LSM.lv, izdevniecība “Dienas Grāmata”, Latvijas Literatūras gada balva, Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja.

Jauno rakstnieku konkurss ir lasīšanas veicināšanas projekta “Bibliotēka” ceturtās sezonas iniciatīva. Projekts “Bibliotēka” ir latviešu literatūras mecenāta “Baltic International Bank” iniciēts sociāls projekts ar mērķi veicināt lasīšanu un rakstniecību Latvijā. “Bibliotēka” savu darbību sāka 2018. gadā, publicējot interviju sēriju ar Latvijas literatūrā un kultūrā nozīmīgām personām par literatūras vērtību cilvēka dzīvē. Pateicoties plašajai sabiedrības atsaucībai un iesaistei, 2019. gadā projekts tika turpināts ar ceļojošās izstādes “Dzimtas grāmata” izveidi, savukārt 2020. gadā tika radīta sērija ģimenēm ar maziem bērniem “Iemīlēt grāmatu!” un klajā nāca izdevums “Dzimtu ģerboņi mūsdienu Latvijā”. Projekta ietvaros regulāri tiek veidotas iniciatīvas un aicinājumi dažādām sabiedrības grupām, ar mērķi pievērst uzmanību literatūrai kā pārmantojamai vērtībai un vecināt lasīšanas paradumu veidošanos sabiedrībā.