Izstāde “Dzimtas grāmata”

Vai jūsu ģimenei ir kāda īpaša grāmata, stāsts vai dzejolis? Vai varbūt pasaka, ko pirms miega vecāki stāsta bērniem jau no paaudzes paaudzē?

Izvēlieties vienu grāmatu, līdz 31. augustam piesakiet to konkursam, un, iespējams, tieši jūsu ģimene būs viena no tām, kuras stāsts un izvēlētā grāmata tiks iekļauta izstādē “Dzimtas grāmata” , kas notiks 2020. gadā Rīgā, Liepājā un Rēzeknē.

1. Iepazīstieties ar konkursa nolikumu, klišķinot uz dokumenta ikonas vai pogas zemāk.

2. Lejuplādējiet konkursa pieteikuma formu, klikšķinot uz mākonīša.

3. Uzrakstiet savas ģimenes vai dzimtas stāstu, minot faktus un notikumus, kurus vēlaties izstāstīt plašākai sabiedrībai.

4. Izveidojiet aprakstu par grāmatu, kas jūsu ģimenei ir īpaša! Pamatojiet, kāpēc tieši šī grāmata tiek pieteikta konkursam.

5. Uzņemiet izvēlētās grāmatas fotogrāfiju.

6. Aizpildīto pieteikuma formu ar dzimtas stāstu, grāmatas aprakstu un grāmatas fotogrāfiju iesūtiet konkursam līdz 2019. gada 31. augustam.

Rezultāti

No visām ģimenēm, kas būs pieteikušas savus stātus un grāmatas konkursam, mēs izvēlēsimies astoņas, kuru vēstījumus atspoguļosim izstādē un video materiālā. Kopā izstādē “Dzimtas grāmata” tiks iekļauti 12 ģimeņu stāsti. Četri stāsti būs par ģimenēm, kas atspoguļotas grāmatā “Dzimtu ģerboņi mūsdienu Latvijā”.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti 2019. gada 1. oktobrī. Izvēlēto ģimeņu filmēšana paredzēta no 2019. gada oktobra līdz 2019. gada decembrim.

Izstādes atklāšana paredzēta 2020. gada janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, savukārt februārī izstāde būs apskatāma Liepājas latviešu biedrības namā, bet martā – Latgales vēstniecībā GORS.

Žūrija

Iesūtītos ģimeņu un dzimtu stāstus un pieteiktās grāmatas vērtēs profesionāļu komanda.

Valērijs Belokoņs

“Baltic International Bank” galvenais akcionārs, latviešu literatūras mecenāts

Ramona Umblija

Mākslas vēsturniece

Kārina Pētersone

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības direktore

Laimonis Šēnbergs

Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētājs

Jekaterina Kuzņecova

“Baltic International Bank” stratēģiskās plānošanas pārvaldes vadītāja