Grāmata “Dzimtu ģerboņi mūsdienu Latvijā” (2020)

Tiek veidots unikāls izdevums - grāmata “Dzimtu ģerboņi mūsdienu Latvijā”, kurā atspoguļota dzimtu ģerboņu vēsture Latvijas teritorijā no senākiem laikiem līdz mūsdienām.

Grāmatas izveides procesā ir iesaistītas Latvijas dzimtas, kas oficiāli reģistrējušas savu dzimtas ģerboni. Gūt ieskatu dažu dzimtu stāstos iespējams, skatoties video zemāk.

Grāmatas izdošanu atbalsta “Baltic International Bank”, un tā tiek radīta sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju.

Smildziņu-Rēdlihu dzimta

Smildziņu-Rēdlihu dzimta caur dzimtas ģerboni nākamajām paaudzēm nodod vēstījumu – spēt piepildīt savas kvēlākās un slēptākās domas un sapņus un ticēt sev. Ģerboņa centrā ir attēlos ugunskurs, kas simbolizē to enerģiju, spēku un izturību, kas nepieciešama mērķu sasniegšanai. Ugunskuru apvij kino lente, kas simbolizē gan ģerboņa turētāja Jāņa Rēdliha profesionālo darbību, gan nes ideju par radošo pieeju, bez kuras dzīvē iztikt nav iespējams.

Redlihu-Smildzinu dzimta
Ozolinu dzimta

Ozoliņu dzimta

Ozoliņi dzimtas ģerboni uzdāvināja tēvam (un visai dzimtai) 70 gadu jubilejā. Ģerbonī attēloti divi izslējušies zirgi, kas simbolizē vecākus, kas ir gatavi aizstāvēt savus bērnus. Paši bērni ģerbonī attēloti kā zīles. Savukārt devīze “Spēks zīlēs” nodod nākamajai paaudzei kodu, ka dzimtas spēks ir bērnos. Ģerboņa izveide Ozoliņu dzimtai rosina pārdomāt savu piederību, iedziļināties dzimtas vēsturē, pētīt tās izcelšanos un arī vairāk lepoties ar savu dzimtu.

Latvijas dzimtu saiets

Ik gadu “Latvijas dzimtu saietā”, lai kopīgi svinētu Latvijas dzimtu bagātīgo vēsturi, pulcējas Latvijas dzimtu pārstāvji, kuri ir oficiāli reģistrējuši dzimtas ģerboni. 2019. gadā saiets notika Rīgas senākajā parkā – Viesturdārzā. Tajā tika prezentēts unikālā heraldikas izdevuma “Dzimtu ģerboņi mūsdienu Latvijā” tapšanas process un atklāts dāvinājums Rīgai – pilsētvides objekts Latvijas dzimtu sols.

Dzimtu saiets