Izstāde “Dzimtas grāmata”

Ceļojoša izstāde, kas būs apskatāma Rīgā, Liepājā un Rēzeknē 2020. gadā.

Izstādē tiks atspoguļoti 12 latviešu ģimeņu un dzimtu stāsti un viņiem nozīmīgas grāmatas.

Izstādes atklāšana paredzēta 2020. gada janvārī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, savukārt februārī izstāde būs apskatāma Liepājas latviešu biedrības namā, bet martā – Latgales vēstniecībā GORS.

Bīriņu dzimtas grāmata:
Bībele (1889)

Bīriņu dzimtā grāmata, kas tiek nodota no paaudzes paaudzē, ir 19. gadsimtā izdota Bībele. Tās pašreizējais glabātājs ir Ojārs Ēvalds Bīriņš, kurš stāsta: “Tā ir kā relikvija, kas izgājusi cauri 100 gadiem. Visi mani senči pie tās ir pieskārušies, un tas man dod spēku un atmiņas par viņiem.”

Dzimtas grāmata
Dzimtas grāmata

Garozu dzimtas grāmata:
“ALA 50 līdz LV100” (2018)

Garozu dzimta par sev nozīmīgu uzskata Ilzes Garozas rakstīto grāmatu “ALA 50 līdz LV100”. Tajā ir apkopota latviešu emigrācijas vēsturē. “Šajā grāmatā ir ierakstīti daudzi soļi, kurus latvieši emigrācijā ir veikuši Latvijas labā,” stāsta Valdis Garoza. “Piemēram, tas, kā saikne ar Latviju tika un tiek nodrošināta tiem bērniem, kas dzimuši emigrācijā – Austrālijā, Kanādā, Vācijā, Amerikā un citur pasaulē. Šī grāmata atspoguļo, kā latvieši, esot prombūtnē, domā par savu dzimteni.”

Kansku dzimtas grāmata:
“Возвращение к истоком” (2012)

Kansku dzimtai īpaša ir grāmata, kurā aprakstīti fakti un sniegti dati par Kansku dzimtas izcelšanos un vēsturi. Lai grāmatu būtu iespējams uzrakstīt un izdot, tika veikts pētījums par dzimtas vēsturi. Eižens Kanskis stāsta: “Vēsture pati par sevi ir interesanta, jo īpaši, ja tā kaut kādā mērā ir saistīta ar pašu. Tikko kā sāk šķetināt pagātnes kamolu, rodas daudz neatbildētu jautājumu, un katrs mazais fakta atrisinājums sniedz ļoti lielu gandarījumu.”

Dzimtas grāmata