Filmu rīts kopā ar projektu “Bibliotēka” Latvijas Grāmatu izstādē

Marta pirmajā dienā Ķīpsalas izstāžu centrā tiks atklāta “Latvijas Grāmatu izstāde 2019”, un šogad tajā varēs sastapt arī lasīšanas veicināšanas projektu “Bibliotēka”. Piektdien, 1. martā no plkst. 10.00 līdz 12.00 apmeklētāji aicināti uz filmu rītu par literatūras nozīmi Latvijas sabiedrībā. Video stāstu skatīšanās notiks “Rakstnieku viesistabā”. Ar stāstiem no to tapšanas aizkulisēm tos papildinās projekta Bibliotēka pārstāvji, un arī skatītāji tiks aicināti iesaistīties diskusijā.

Projekta Bibliotēka uzsāktā diskusija par literatūras nozīmi sabiedrībā ir aktuāla jau kopš 2018. gada augusta, kad tika publicēts pirmais video kopā 10 īsfilmu sērijā par latviešu literatūru. Tajā par to, kas ir literatūra, kā arī par lasīšanas un grāmatu nozīmi savā un cilvēka dzīvē stāstīja rakstniece Nora Ikstena. Kopš tā laikā ir publicēti vēl seši video, kuros par literatūru izsakās ievērojamas personības – Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, LNB Atbalsta biedrības direktore Kārina Pētersone, bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, rakstnieks Māris Bērziņš un literatūras mecenāts Latvijā, “Baltic International Bank” galvenais akcionārs Valērijs Belokoņs.

Katra no 10-15 minūšu garajām īsfilmām ir unikāla, un katra personība uz literatūru skatās mazliet citādāk, tomēr ikviens no filmu varoņiem atzīst, ka literatūra ir bijusi viens no lielākajiem viņu personību veidojošajiem faktoriem dzīves laikā.

“Latvijas Grāmatu izstādē 2019” būs iespēja noskatīties visus augstāk minētos video stāstus vienkopus, un arī tos video, kas publiskai apskatei būs pieejami tikai tuvāko mēnešu laikā – intervijas ar latviešu mākslas vēsturnieku un heraldikas speciālistu Imantu Lancmani, un, iespējams, arī video intervijas ar dzejnieku un tulkotāju Uldi Bērziņu un Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Etnogrāfijas nodaļas vadītāju Sanitu Stinkuli.

Projekta “Bibliotēka” komanda aicina uz kopīgu tikšanos klātienē, jo īpaši cerot tur sagaidīt tos cilvēkus, kas aktīvi seko līdzi un iesaistās projekta norisēs sociālajos tīklos.

“Latvijas Grāmatu izstādē” ir viens no ievērojamākajiem ikgadējiem literatūras nozares pasākumiem Latvijā, kas aicina tikties ar iemīļotiem rakstniekiem, baudīt autoru lasījumus, piedalīties grāmatu atvēršanas svētkos, iepazīties ar izdevniecību jaunumiem, darboties radošajās darbnīcās, mainīties ar grāmatām un iegādāties tās par izdevīgām cenām. Šogad izstāde notiks no 1. līdz 3. martam. Pasākuma programma pieejama šeit: http://www.bt1.lv/lbf/visit.php#events