Konkursā par 100 grāmatām skolas bibliotēkai uzvarējusi Ērgļu vidusskola

Baltic International Bank projekta “Bibliotēka” organizētajā skolēnu radošo darbu konkursā pirmo vietu un galveno balvu 100 grāmatas skolas bibliotēkai ieguva Ērgļu vidusskolas 10. klases skolniece Ieva Radzvilaviča. Viņas darbs žūrijas komisiju bija uzrunājis ar savu dziļdomību, filozofiskumu un vienlaikus arī literāro kvalitāti. Konkursa noslēguma pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā piedalījās sešas skolas: Ērgļu vidusskola, Valmieras Pārgaujas ģimnāzija, Jelgavas Valsts ģimnāzija, Cēsu Valsts ģimnāzija, Rūjienas vidusskola un Viļānu vidusskola.

“Lasot  darbus, es bez šaubām varu apgalvot, ka konkursa dalībnieki ir vārdu pavēlnieki. Projektā “Bibliotēka” mums ir svarīgi aktualizēt literatūras un grāmatu nozīmi cilvēka dzīvē. Tāpēc man ir prieks par jaunajiem talantiem, kurus konkursā atklājām. Novērtējam arī, ka jaunākajai sabiedrības paaudzei ir svarīgs rakstītais vārds un katrā skolēna esejai, gluži kā grāmatai, bija savs raksturs, sava īpatnība, sava dvēsele,” uzsver projekta organizatore Jekaterina Kuzņecova, Baltic International Bank stratēģiskās plānošanas pārvaldes vadītāja un skolēnu konkursa žūrijas komisijas pārstāve.

Uzvarētājas Ievas Radzvilavičas darbs tika augstu novērtēts arī radošuma dēļ, jo meitene bija uzrakstījusi eseju “no 2050. gada” jeb no pasaules, kurā drukātā grāmata ir sabiedrībā aizmirsta, tomēr viņas un daudzu citu cilvēku sirdīs – joprojām dzīva. Priecājoties par skolnieces panākumiem, Ērgļu vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Inese Maltavniece stāsta: “Iegūt simts jaunas grāmatas skolas bibliotēkai ir liela bagātība, tas ir kā sapnis, kas piepildās”.

Kopā konkursā piedalījās 31 viena skola. Tika iesūtīti 58 darbi, kurus bija radījuši kopā 66 skolēni. Lielākā daļa darbu bija esejas – 42 darbi, vēl tika saņemti 11 foto stāsti un 5 video stāsti. Visbiežāk skolēni izvēlējās tēmu “Grāmata ar raksturu” (24 darbi),  otrā populārākā izvēlē bija “Pasaule bez drukātam grāmatām” (19 darbi), savukārt par tēmu “Man tuva grāmata skolas bibliotēkā” tika iesūtīti 15 darbi.

Konkursa darbus vērtēja žūrijas komisija – Nora Ikstena, latviešu rakstniece, 25 grāmatu autore, Jekaterina Kuzņecova, Baltic International Bank stratēģiskās plānošanas vadītāja, Daiga Bitēna, projekta “Bibliotēka” komunikācijas koordinatore un Andra Konste, Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas direktore.

Skolas sveica gan pasākuma organizatori, gan konkursa un projekta “Bibliotēka” atbalstītāji – Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB), LNB Atbalsta biedrība, grāmatnīcu tīkls “Jānis Roze”, “Izdevniecība Avots”, izdevniecība “Dienas Grāmata”, Ventspils Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju māja un Latvijas Literatūras Gada Balvas (LaLiGaBa). Katrs no kopā 14 apbalvotajiem skolēniem dāvanā saņēma jaunāko no Baltic International Bank atbalstītajām grāmatām – Kārļa Ozola un Lauras Vanagas-Mickevičas grāmatu “Kā gūt panākumus Latvijā”. Kā arī katrs no atbalstītājiem pasniedza specbalvas kādam no skolēniem.