“Dzimtu ģerboņi mūsdienu Latvijā” (2020)

Unikāls divdaļīgs izdevums. Pirmo daļu “Dzimtu ģerboņi” ievada Imanta Lancmaņa ieskats dzimtu ģerboņu vēsturē Latvijas teritorijā no senākiem laikiem līdz mūsdienām. Šīs grāmatas centrālajā daļā ir ietverti Valsts heraldikas komisijas apstiprināto dzimtas ģerboņu heraldiskie apraksti, turklāt šī ir pirmā reize, kad heraldiskie apraksti tiks tulkoti arī angļu valodā (Dr.hist. Armanda Vijupa tulkojums). Šajā grāmatas daļā ietverti arī ģerboņu attēli heraldiskās krāsās, kā arī īsa heraldisko terminu vārdnīca, kas sniegs dzimtu ģerboņos biežāk lietoto vizuālo sastāvdaļu skaidrojumus.

Izdevuma otro daļu “Dzimta un ģerbonis” ievada Dr. Phil. Dainas Teters teksts par dzimtu ģerboņu skatījumu no zīmju, simbolu jeb semiotikas konteksta. Centrālā daļa atvēlēta pašu dzimtu ģerboņu īpašnieku fotoportretiem un stāstījumiem par ģerboņa tapšanas motīviem un kodolīgu vēstījumu par savu dzimtu/ģimeni.

 

Izdevuma redkolēģija: eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga; Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētājs Laimonis Šēnbergs; latviešu mākslas vēsturnieks, heraldikas speciālists Imants Lancmanis; vēsturnieks un heraldikas speciālists Armands Vijups; filozofe Daina Teters; Baltic International Bank galvenais akcionārs, latviešu literatūras mecenāts Valērijs Belokoņs; mākslas vēsturniece, izdevuma satura veidotāja Ramona Umblija; izdevuma projekta vadītāja Jekaterina Kuzņecova.