Jauno rakstnieku konkurss

Rakstīšanas dienas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Jauno rakstnieku konkursa darbu nodošanas termiņš 31. augustā tuvojas.

Lai rakstīšanas process veiktos raitāk, augustā konkursa dalībniekus un citus jaunos rakstniekus aicinām uz četrām iedvesmas tikšanās reizēm Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavā. Nelielā cilvēku lokā apspriedīsim tēmas, kas ir aktuālas katram jaunam rakstniekam, kurš lolo sapni par savas grāmatas izdošanu. Sīkāka informācija par tikšanās reizēm zemāk*.

Pēc pasākuma būs iespēja darba dienu līdz plkst. 15:00 pavadīt LNB lasītavā, un strādāt pie sava romāna pabeigšanas. Pieejams būs arī Humanitāro un sociālo zinātņu literatūras krājums, kuru varēsiet izmantot radošajā procesā.

Izejot rakstīšanas finiša taisnē, katram no jums vēlam radošu garu, paļaušanos uz savu talantu un spēju disciplinēt sevi darba pabeigšanai. Mēs jums ticam!

 

Uz tikšanos klātienē!

Projekta “Bibliotēka” komanda

Vairāk par Jauno rakstnieku konkursu ŠEIT.

 

*Tikšanās tiek rīkotas saskaņā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem Covid-19 pandēmijas mazināšanai. Pasākuma laikā obligāta ir sejas maskas nēsāšana. Pasākuma laikā aicināsim ievērot 2 m distanci.

Ieeja pasākumā pa LNB centrālajām durvīm sākot no plkst. 10:00. Jūs sagaidīs LNB pārstāve, kura informēs par to, kā atrast Humanitāro un sociālo zinātņu lasītavu (piesakiet, lūdzu, sevi kā Jaunos rakstniekus). Pasākumu sākums paredzēts plkst. 10:15.

 

Pasākumu programma

2.augusts plkst. 10:00, LNB Humanitāro un sociālo zinātņu lasītava

Kā ir būt jaunajam rakstniekam Latvijā

Ivars Šteinbergs, Jauno rakstnieku konkursa žūrijas komisijas loceklis, LALIGABA 2021 Spilgtākā debija nominants, dzejas krājuma “Strops” autors

Ivars Šteinbergs pavisam nesen rokās turēja pats savu pirmo grāmatu, tāpēc viņa pieredze ar ieiešanu jauno rakstnieku lauciņā Latvijā ir pavisam svaigā atmiņā. Pasākums iecerēts kā jautājumu un atbilžu sesija Ivaram Šteinbergam, apskatot tādas tēmas kā lēmuma pieņemšana par pirmās grāmatas izdošanu; grūtības un sarežģījumi grāmatas tapšanas procesā; sevis pārvarēšana, grāmatai topot. Dalībnieki aicināti sagatavot arī sev interesējošos jautājumus un uzdot tos jaunajam autoram klātienē.

Reģistrēties dalībai: https://forms.gle/nKbbNWcKu6Rn51Qe7

 

9.augusts plkst. 10:00, LNB Humanitāro un sociālo zinātņu lasītava

Labāk pabeigts, nekā perfekti

Āris Birze, vairāku praktisku grāmatu autors, izaugsmes kafejnīcas un reklāmas aģentūras SPIIKIIZI vadītājs 

Āris Birze pats ne vienu reizi vien ir aicinājis kopā jaunos autorus uz kopīgas rakstīšanas pēcpusdienām. Ar nodarbību “Labāk pabeigts, nekā perfekti”, viņš ir viesojies vairākās Latvijas pilsētās, iedrošinot un iedvesmojot jaunos autorus, kā arī sniedzot ieteikumus un padomus tajā, kā nonākt līdz darba pēdējās lappuses uzrakstīšanai. Uz nodarbību īpaši aicināti tie autori, kuriem grūtības rada vēlme noslīpēt visas detaļas līdz perfekcijai.

Reģistrēties dalībai: https://forms.gle/8VU6MNLgSf3TZqX6A

 

16.augusts plkst. 10:00, LNB Humanitāro un sociālo zinātņu lasītava

Kā veidot grāmatas mārketingu

Daiga Katrīna Bitēna, Jauno rakstnieku konkursa žūrijas komisijas locekle, projekta “Bibliotēka” satura veidotāja un komunikācijas koordinatore

Daiga Katrīna Bitēna ir radījusi atpazīstamību ne vien daudzām grāmatām un to autoriem, bet arī lasīšanas veicināšanas projektam “Bibliotēka”. Strādājot grāmatu izdevniecībās un iesaistoties dažādos literatūras nozares projektos jau kopš 2013. gada. Tikšanās laikā ar jaunajiem autoriem viņa izstāstīs, kam pievērst uzmanību, veidojot savas grāmatas mārketingu Latvijā, kā veidot stāstu par sevi un savu grāmatu un kā pašam autoram iesaistīties savas grāmatas pārdošanā un attiecību veidošanā ar lasītājiem.

Reģistrēties dalībai: https://forms.gle/Wox1BJN2wwuzcRRv8

 

23.augusts plkst. 10:00, LNB Humanitāro un sociālo zinātņu lasītava

Kā piesaistīt grāmatas izdevēju

Kārlis Ozols, grāmatu “Kā gūt panākumus Latvijā” autors

Kārlis Ozols ir vairāk nekā piecus gadus strādājis Apgādā Zvaigzne ABC, kur viens no viņa darba pienākumiem bija izskatīt autoru iesūtītos manuskriptus. Līdz ar to viņa zināšanu krājumā ir atbildes, piemēram, uz jautājumiem – kā piesaistīt izdevēja uzmanību; kā notiek sadarbība ar izdevēju; kas jaunam autoram jāzina par autortiesībām u.c. Turklāt, viņš ir arī lielisks stāstnieks. Uz tikšanos aicināti visi, kas vēlas izzināt grāmatas izdošanas procesu no izdevēja perspektīvas.

Reģistrēties dalībai: https://forms.gle/6PWizeFQcNoeEfBu6

 

Telpas, kurās pēc pasākumiem būs iespējams strādāt pie sava romāna tapšanas: